نماینده‌ای تمام‌قد!

✍طاهره زینالی

با نزدیک‌شدن به دوم اسفند تنور انتخابات یازدهم مجلس گرم‌تر می‌شود هرچند برخی از نامزدها از همان روز ثبت‌نام و بدون توجه به روند انتخابات با هوچی‌گری و در بوق و کرنا کردن به دنبال چهره‌سازی از خود و جلب نظر افکار عمومی بودند که اتفاقا بسیاری از این افراد نیز نتوانستند از زیر تیغ شورای نگهبان به سلامت عبور کرده و صلاحیت بگیرند.

 روح‌الله حضرتپور اما از همان ابتدا قانون را فصل الخطاب قرار داده و با علم به عملکرد مثبت و مردمی‌اش راهی فرمانداری شد تا مراحل ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم را پشت سر بگذارد.

حضرتپور تنها نمایند‌ه‌ فعلی مردم ارومیه است که توانست از ستاد اجرایی انتخابات استان صلاحیت گرفته و در دو مرحله ارزیابی نیز از فیلتر شورای نگهبان به سلامت عبور کند.

نماینده خوشنام ارومیه همانند چهار سال حضورش در مجلس دهم که بدور از جار و جنجال و مسائل حاشیه‌ای و سیاسی‌کاری برای حل مشکلات مردم  تلاش می‌کرد امروز نیز با تکیه بر همان مشی مردم‌داری و اخلاق‌مدارانه به ارائه عملکردش می‌پردازد.

حضرت‌پور نماینده‌ای است که با اعتقاد به شفافیت آراء و بدون ترس و واهمه، آنچه که در مجلس انجام داده و پای هر سندی را امضاء کرده‌است در مظان قضاوت مردم شریف ارومیه قرار می‌دهد تا ثابت کند در اتاق شیشه‌ای عملکردش همیشه حامی مردم بوده و برای مطالبه حقوق مردم دغدغه داشته است.

 او حتی در روزهایی که نمایندگان رد صلاحیت شده در وانفسای احراز صلاحیتشان در تقلی بودند، از پیگیری مسائل استان و تلاش برای حل مشکلات مردم شهرستان غافل نشد.

حضرتپور را باید نماینده‌‌ای تمام‌‌قد برای مردم ارومیه دانست که با تکیه بر ظرفیت و پتانسیل جوانی‌اش و جوانانی که با خود همراه کرده‌است، توانسته دغدغه شهروندان را با جدیت و انرژی بالا پیگیری کند.

اینکه نماینده‌ای در فضای مسموم انتخاباتی و در حالیکه بیشتر نامزدها با توسل به بداخلاقی‌‌ها به دنبال حذف رقبا هستند، با ارائه شفاف عملکرد و داشته‌هایش، راه منطقی را برای اطلاع‌یابی مردم از اقداماتش در پیش گرفته، نشاندهنده قانونمداری، احترام به مردم و جایگاه مجلس است که قطعا این نکته از دید مردم فهیم و فرهیخته ارومیه پنهان نخواهد ماند.

دوران شعارهای پوپولیستی و وعده و وعیدهای پوچ و بی‌اساس به‌سر آمده‌است و افکار عمومی نیز بخوبی می‌دانند کسانی که با فریب، بداخلاقی و بی‌قانونی راهی مجلس شوند، در دوران نمایندگی نیز دردی از مردم دوا نخواهند کرد!

انتظار می‌رود مردم ارومیه قانونمداری، شفافیت عملکرد، صداقت و جسارت این نماینده جوان و تلاش‌هایش برای توسعه استان و رفع مشکلات منطقه را ارج نهاده و او را برای ادامه خدمتگزاری در مجلس یازدهم همراهی کنند.