تامین گرمایش مدارس با استفاده از روش های نوین

رئیس نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی می گوید: سیستم گرمایشی ۶ هزار و ۲۸۲ کلاس درسی آذربایجان غربی نیازمند استانداردسازی هستند.
« آیدین رحمانی » ادامه می دهد: طی سال های گذشته گرمایش این کلاس های درسی توسط  بخاری‌های نفتی تامین می شد که جمع آوری این بخاری ها از جمله برنامه های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی است.
وی اظهار می کند: برنامه ریزی های لازم در این راستا انجام شده است و با تامین بخشی از اعتبارات مورد نیاز کار نوسازی سیستم گرمایشی این کلاس های درسی در حال انجام است اما با توجه به اینکه تامین اعتبارات مهم ترین نقش را در اجرای این برنامه ها دارد امیدواریم با تخصیص بخش باقی مانده اعتبارات شاهد پیشرفت برنامه های سازمان و در نهایت برچیده شدن بخاری نفتی از سطح تمامی کاپلس های درسی استان باشیم.
رئیس نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی می گوید: برای نوسازی سیستم گرمایشی هر یک از این کلاس ها نیازمند ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان اعتبار هستیم.
رحمانی از مطالعه و تحقیق یک روش نوین برای تامین گرمایش کلاس های درسی استان با همکاری یکی از دانشگاه های آذربایجان غربی خبر می دهد و می گوید: با گازرسانی به روستاها، گرمایش مدارس این روستاها با استفاده از گاز تامین خواهد شد و همچنین برای تامین گرمایش روستاهایی که فعلا از گاز محروم هستند از هات پنل استفاده خواهد شد.
وی با بیان اینکه در حال اخذ استاندارد برای سیستم های هات پنل هستیم، توضیح می دهد: سیستم هات پنل بدین صورت است که پنل های دیواری با ولتاژ کم برق در مدارس نصب خواهند شد و با استفاده از انرژی برق گرمایش مدارس را تامین خواهند کرد؛ البته ناگفته نماند که از بابت مصرف بالای برق نیز نگرانی وجود ندارد چون برق مصرفی این پنل ها ولتاژ پایینی دارند.
رئیس نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی درباره تخصیص اعتبارات می گوید: سهم آذربایجان غربی از اعتبارات ملی ۱۱۰ میلیارد تومان بود که سهم سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس برابر با ۲۵۶ میلیارد تومان بوده و تخصیص اعتبارات همچنان ادامه دارد و احتمالا اعتبارات طبق بودجه در سال جاری رشد ۱۵ تا ۲۰ درصدی خواهند داشت