آمادگی آذربایجان غربی برای جشنواره‌ پایان کار مدارس خشت و گلی

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی از آمادگی آذربایجان غربی برای برگزاری جشنواره پایان کار مدارس خشت و گلی خبر می دهد.
« آیدین رحمانی » ادامه می دهد: طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش جشنواره ای تحت عنوان پایان کار مدارس خشت و گلی در سراسر کشور برگزار خواهد شد که  برنامه ریزی های لازم در استان برای نیل به هدف این جشنواره انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره مهر ماه سال ۹۸ همزمان با آغاز سال جدید تحصیلی برگزار خواهد شد، اظهار می کند: در سطح آذربایجان غربی ۶ مدرسه خشت و گلی با ۱۲ کلاس درسی در شهرستان های ارومیه، سلماس، چالدران، سردشت و ماکو وجود دارند که اکنون همگی تحت پیمان بوده و تا اول مهر ماه همگی نوسازی خواهند شد.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی اضافه می کند: مقصود از مدارس خشت و گلی مدارس ساخته شده با خشت خام و ملات گل است که مراحل ساخت دوباره این مدارس با استفاده از بتن در حال اجرا بوده و همزمان با سراسر کشور طی جشنواره پایان کار مدارس خشت و گلی به بهره برداری خواهند رسید.
رحمانی درباره اعتبارات مورد نیاز برای ساخت دوباره این مدارس می گوید: برای ساخت هر کلاس درسی به طور متوسط ۲۵۰ میلیون تومان هزینه لازم است و تاکنون مبلغی بالغ بر ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی تخصیص یافته است.